image_100.jpg
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

CV ĪSĀ VERSIJA

Dr. paed. EDGARS KRAMIŅŠ

 

Dzimis 1964.gadā. Izglītības ceļu uzsācis Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas Zēnu kora klasē (1971.– 1980.) Profesionālo izglītību ieguvis Krievijas Teātra mākslas institūta Muzikāla teātra fakultātē (1985.– 1991.), Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Vokālās pedagoģijas akadēmiskajā un profesionālajā programmā (1996.– 2000.) un Latvijas Universitātes maģistra un doktorantūras studiju programmās (2000.– 2004.).

Vokālo mākslu mācījies pie E.Kokares, A.Streļņikovas un I.Donavas. Klavierspēles iemaņas apguvis pie V.Vismanes, A.Pāžes, N.Fedorovska un A.Borskas. Mūzikas dramaturģijas interpretācijā un režijā stažējies pie B.Pokrovska, E.Akulova un K.Pamšes. Paralēli papildinājis zināšanas starpkultūru komunikācijā un kultūrpolitikā. 2005.gadā promocijas rezultātā piešķirts pedagoģijas zinātņu doktors grāds augstskolu pedagoģijā.

Radošās darbības pirmā desmitgade (1985.– 1995.) saistās ar aktīvu koncertdarbību Latvijā, Lietuvā, Krievijā, ASV u.c., režisora darbu Nacionālajā operā, aktiera, režisora un mākslinieciskā vadītāja pienākumu veikšanu Rīgas Muzikāli poētiskajā teātrī.

Radošās darbības otrā desmitgade (1995.– 2005.) ir cieši saistīta ar mākslas pedagoģiju. Līdzās docētāja un konsultanta pienākumu veikšanai skolās, augstskolās, pieaugušo izglītības centros, piedalās dažādu mākslas konkursu žūrijās Latvijā un ārzemēs. No 2007.g. līdz 2009.g. papildinājies vokālās pedagoģijas meistarklasēs Vīnē (Austrijā).

Trešo desmitgadi (kopš 2005.) raksturo zinātniskā darbība mākslas pedagoģijas un paraverbālās saziņas jomā, kurā sevī piesaka kā zinātnisku publikāciju un grāmatu autors, maģistrantu un doktorantu pētījumu vadītājs, konsultants un recenzents mākslas pedagoģijas jomā. Paralēli piedalās dažādās sabiedriskās aktivitātēs, kas saistītas ar pienākumu veikšanu sabiedriskajās un politiskajās organizācijās: Kultūrizglītības un mākslas centra "Kāpnes" valdē, Latvijas Skolotāju 14.kongresa valdē, domē un prezidijā. Ir Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības priekšsēdētājs kopš tās atjaunošanas 2009.gadā, Latvijas Teātra darbinieku savienības, Aleksandra Čaka biedrības, Austrijas vokālo pedagogu apvienības un Eiropas Balss pedagogu asociācijas biedrs.