image_78.jpg
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Labulis un Čabulis

Mākslinieciskā darbība - Mākslinieciskā darbība

< ATPAKAĻ

„Labulis un Čabulis”

A. Auziņa un V. Aivara muzikāla izrāde bērniem bez starpbrīža

Pirmizrāde: 1991.06.09.

Nospēlētas: 49 izrādes

Režisore: Biruta Bauma

Scenogrāfs: Arnis Bērziņš

Kostīmu māksliniece: Irina Krutjko

Kustību konsultantes: Rita Spalva, Ieva Grotuse

Lomās: Lolita Mediņa, Inta Ordelovska, Kaija Ozoliņa, Ligita Kampāne, Armands Mauriņš, Mārcis Gubāts, Lauma Ābele, Aina Bajāre, Ingūna Lagzdiņa, Aija Smiltēna, Artūrs Bērziņš, Normunds Laizāns, Edgars Kramiņš u.c.

Ilgus gadus mēs bijām „piemirsuši” latviskās ieražas. Tagad, sāpīgi atskāršam, cik liels ir garīguma deficīts. Draudzēm tiek atdoti dievnami, kur šķīstīties dvēselēm, un mēs ļoti ceram, ka mūsu bērni izaugs ar nesakropļotu psihi. Taču audzināšana balstās uz četriem stūrakmeņiem – baznīcu, ģimeni, skolu un sabiedrību. Gan mazus, gan lielus vieno ne tikai lūgšanas, bet arī labos tikumos sakņotas tradīcijas. Izrādes centrā pazīstamie folkloras tēli – Laima un Velns.

Starp kristīgo Dievu un seno latviešu Dieviņu, kas it kā staigājis pa zemes virsu, nav nepārvaramas plaisas, jo no abiem izstaro gaišums un garīgā enerģija, kura nezūd, bet paliek mūsos un palīdz dzīvot. Latviskās Latvijas aizstāvis Ernests Brastiņš vēl pirms kara mēdza uzsvērt, ka „tautas iet pretī Dievam katra pa savu īpatnēju ceļu.”

Ja atteiktos no bagātībām kas slēpjas mūsu kultūras apcirkņos, mēs kļūtu daudz nabadzīgāki. Padomājiet, cik pelēcīga izskatītos dzīve, ja mēs vairs nemācētu Lieldienās krāsot olas un šūpoties. Lai mīlošas sirdis top atvērtas brīnumam!

Arnolds Auziņš