image_75.jpg
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Ielūgums Veimāras galmā

Mākslinieciskā darbība - Mākslinieciskā darbība

< ATPAKAĻ

„Ielūgums Veimāras galmā”

Ielūdz Mudīte Šneidere un Gētes kungs

Pirmizrāde: 1990.02.28.

Nospēlētas: 18 izrādes

Izrādi konsultējuši: Gundars Pupa (mūzika), Edgars Kramiņš (režija), Arnis Bērziņš (skatuves noformējums), Andris Tone (diaprojekcijas), Iveta Kramiņa (kostīmi)

Par Gētes kungu ir radies priekšstats kā par kārtīgu vācu vīru, kurš kārtīgi gulējis, dzejojis un kārtojis hercoga būšanas. Šīs galējības augsti situētā kunga raksturā nozīmē vai nu ģēnija zibeņus, vai to, ka Dievs pārbauda savu «ražojumu».

Gētes kunga „bezgala priekus” un „bezgala bēdas” aktrise mēģinājusi atklāt „Ielūdzot Veimāras galmā”. Viņš to neņems ļaunā, taisni otrādi, jo kādā Gētes vēstulē teikts: „Vai nevarētu iekārtot tā, lai manā namā pulcētos reizi uz visām reizēm ielūgti ļaudis, lielākā vai mazākā skaitā? Lai varētu atnākt un aiziet, kad viņiem tīkas, lai atved sev līdz, cik vien vēlas, ciemiņus. No septiņiem vakarā istabas būs atvērtas un apgaismotas, galdā bagātīgi tiks sniegta tēja un viss, kas tur piederas. Bet viesi muzicēs, spēlēs, sarunāsies pēc sirds patikas un saprašanas. Vārdu sakot, gribētos sarīkot mūžīgo tējas dzeršanu, līdzīgu tam, kā dažos lūgšanu namos deg mūžīgā uguns.”

Tātad Mudīte Šneidere izpilda vienīgi Gētes kunga uzaicinājumu, jo cienījamais padomnieks ir pieklusis šai saulē.

Guntars Pupa