image_75.jpg
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Dzied ziemas vidū Cīrulīši

Mākslinieciskā darbība - Mākslinieciskā darbība

< ATPAKAĻ

„DZIED ZIEMAS VIDŪ CĪRULĪŠI”

Kārlis Pamšes muzikāls Ziemassvētku stāsts 2 daļās pēc Agnese Zaperes garstāsta motīviem

Pirmizrāde: 1989.12.21.

Nospēlētas: 121 izrāde

Režisors– inscenētājs: Edgars Kramiņš

Režisori: Inta Leimane, Zigrīda Ezeriņa, Lija Cīrule

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Iveta Kramiņa

Lomās: Lauma Ābele, Aija Magone, Sarma Māliņa, Ingūna Lagzdiņa, Indulis Grants, Artūrs Bērziņš, Lidija Pupure, Rasma Roga, Inta Abramenko, Velta Skurstene, Inese Ulberga, Inta Ordelovska, Edgars Kramiņš, Jānis Lielbārdis, Kaspars Sarma, Intars Kleinhovs, Arturs Latišonoks, Mārtiņš Miļevskis, Zaiga un Gita Sprudzāne, Ieva un Beāte Ginteres, Ingrīda Sorokina, Malvīne Ābola, Anna Rozentāle, Katrīna Ieviņa, Sandis Šteinbergs, Emīls Zilberts, Mārcis Gubāts, Arturs Cingujevs u.c.

Cīruļdziesmas ziemas puteņos? Tas taču... Tāds brīnums nav iespējams!

Un tomēr. Tuvojas divtūkstošā gadskārta, kopš mēs iededzam svecītes, lai godinātu Kristus piedzimšanu, lai viens otram vēstītu par Ziemassvētku brīnumu.

Pirms pussimts gadiem rakstniece Agnese Zapere uzrakstīja stāstu par mūzikas skolotāja Cīrulīša ģimeni. Mazi un lieli sarežģījumi draud aptumšot Ziemassvētku gaismu, Ziemassvētku brīnumu.

Un tieši bērni – Cīrulīšu ģimenes jaunaudze ir tie, kas palīdz ne tikai atgādināt, ka Ziemassvētku brīnums pastāv – viņi arī izdara pirmajā brīdī šķietami neiespējamo: nodibina bērnu kori, lai koncerta ienākumus atdotu Ziemassvētku vecītim. Viņi jau zina pie kurām durvīm jāpieklauvē Kristus dzimšanas svētkos.

Kārlis Pamše